הסכם חיים משותפים

הסכם חיים משותפים נועד להסדיר את מערכת הזכויות והחובות בין בני זוג שאינם נשואים, אם מתוך בחירה ואם מכיוון שאינם יכולים להינשא. הסכם זה רלוונטי בעיקר לבני זוג ידועים בציבור ולזוגות חד מיניים.

בין הנושאים הנכללים במסגרת ההסכם, ניתן למצוא את אופן חלוקת הרכוש ופירוט יחסי הממון בין בני הזוג, התנהלות כלכלית בזמן החיים המשותפים, הכרה בזוגיות והצהרה על הרצון לקיים חיי שיתוף ומשפחה וזאת לצד פרק המסדיר את מנגנון סיום מערכת היחסים בעת מחלוקת או פרידה. כמו כן, הסכם חיים משותפים יכול גם לכלול סוגיות נוספות כגון מזונות, משמורת וכיוצ"ב.

002בסוגיות חשובות ומורכבות אלה, בעלות השלכות גורליות על עתידכם ועתיד ילדיכם, חשוב לנסח את ההסכם בסיוע עו"ד מקצועי בעל ניסיון בעריכת הסכמים מסוג זה וזאת על מנת למנוע בעתיד הליכים משפטיים ארוכים ומורכבים בעת פירוק מערכת היחסים.

מצבם המשפטי העדין של בני זוג ידועים בציבור ובייחוד בני זוג חד מיניים, מעניקים משנה תוקף לחשיבותו של הסכם החיים המשותפים שכן בהיעדר נישואין, מדובר במסמך המשפטי הפורמלי היחידי אשר מסדיר את מערכת היחסים בין בני הזוג.

תוקפו ואישורו של ההסכם

חשוב לדעת, כי בעוד שהסכם ממון בין בני זוג נשואים מצריך הליך של אישור בפני בית המשפט לענייני משפחה, על הסכם חיים משותפים המסדיר יחסיהם של בני זוג שאינם נשואים, לא חלות הוראות חוק יחסי ממון ועל כן אין דרישה להליך של אישור ההסכם והוא תקף משפטית באופן מיידי לאחר חתימת הצדדים עליו. עם זאת, חשוב ומומלץ לאשרו בפני בית המשפט לענייני משפחה במטרה לחזק את מעמדו המשפטי, כך שבשעת פרידה יהיה קשה לטעון כנגד ההסכם.

מומלץ לערוך את הסכם החיים המשותפים אצל עו"ד מנוסה המתמחה בזירת דיני המשפחה אשר יעניק לבני הזוג את מעטפת ההגנה המשפטית להם זקוקים בני הזוג וזאת באופן שישקף בצורה הטובה ביותר את רצונותיהם.

הסכם מקיף ומפורט

כאשר מגיעים אליי לקוחות המבקשים לערוך הסכם חיים משותפים, אני דואגת לשבת עמם לשיחה מקדימה המאפשרת לי לרדת לעובי הקורה ולקבל תמונת מצב מלאה ככל הניתן של הסטטוס המשפטי שלהם, רצונותיהם וצרכיהם. מיד לאחר מכן אני מתחילה בניסוחו של הסכם מפורט ככל הניתן, אשר יתייחס גם לסעיפים הקטנים ולכאורה מינוריים, אך חשובים ביותר. המטרה תהיה לא להשאיר דבר ליד המקרה ולכסות את כל התרחישים האפשריים.

לקבלת מידע נוסף ולייעוץ פרטני, אני מזמינה אתכם לפנות עוד היום למשרדי המעניק ליווי משפטי מקצועי אישי.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ?
חייגו עכשיו לטלפון 03-6007272 או 054-4666566
לחצו כאן למעבר לטופס יצירת קשר