הסכם שלום בית לחילופין גירושין

נקלעתם למשבר בחיי הזוגיות? חושבים להתגרש, אבל הניצוץ עדיין קיים ונותרה התקווה לשיקום חיי הנישואין?

לעיתים, כאשר מערכת היחסים עולה על שרטון, נוטים בני הזוג להגיע להחלטות פזיזות לסיום הקשר וללכת איש איש לדרכו וזאת למרות שאינם בשלים לעשות כן. במקרים הללו, אני ממליצה לבני הזוג לנסות ולמצות את האופציות העומדות בפניהם לשיקום חיי הנישואין ולערוך הסכם שלום בית המשלב בתוכו הסכם גירושין – הסכם שלום בית לחילופין גירושין.

מהו הסכם שלום בית לחילופין גירושין?

002הסכם שלום בית לחילופין גירושין, מותאם באופן אישי לבני הזוג. מטרתו למפות ולהגדיר את המחלוקות הקיימות בין בני הזוג ואת הדרכים לפתרונן.
חלקו הראשון של ההסכם, מתייחס לשלום הבית בין בני הזוג ומסדיר את התנהלות בני הזוג מיום חתימת ההסכם ואילך כגון אופן ניהולו של משק הבית המשותף, אפשרות לפנייה לייעוץ זוגי, אופן ניהול הכספים וכיו"ב.
חלקו השני של ההסכם, מסדיר את כל הסוגיות הקשורות לגירושין במקרה ושלום הבית לא צלח וביניהן סוגיות משמעותיות כגון מזונות, חלוקת רכוש, משמורת, סידור גט וכיו"ב, המהווה הלכה למעשה הסכם גירושין לכל דבר ועניין.

עם סיומו של עריכת ההסכם וחתימתו על ידי הצדדים, יש להגישו לאישורו של בית המשפט לענייני משפחה או של בית הדין הרבני על מנת להעניק לו תוקף משפטי מחייב, תוקף של פסק דין.

על כל צרה שלא תבוא

הסכם שלום בית לחילופין גירושין, יאפשר לבני הזוג להתמקד בניסיון להציל את חיי הנישואין מבלי שיונחו על ידי שיקולים זרים ויוטרדו במחשבה על הפרידה המחכה מעבר לפינה. הסיבה לכך נעוצה ברצון למנוע מצב בו כל אחד מבני הזוג ינסה לשפר את עמדתו ולצבור יתרון לקראת הגשתן של תביעות עוד במהלך הניסיון לשקם את היחסים.

על פי רוב, כאשר בני זוג מחליטים כי הם עורכים הסכם שלום בית לחילופין גירושין, הם עושים זאת בנפש חפצה ומתוך תקווה להמשך חיים משותפים, אך במקרה בו ניסיונות שיקום מערכת היחסים או הפיוס לא צלחו, הניסיון לקיים שלום בית לא עלה יפה ומערכת היחסים בין בני הזוג הגיעה לסיומה, ההסכם מכיל גם התייחסות מפורשת לתנאי הגירושין ואת כל הכרוך בכך על מנת שהצדדים יוכלו להפעילו כהסכם גירושין ובכך לחסוך זמן וכסף בהליכים משפטיים.

הערך המוסף שיעניק עורך הדין או מגשר המומחה בדיני משפחה בעת עריכת הסכם "שלום בית לחילופין גירושין"

ליווי צמוד של עורך דין או מגשר המומחה לדיני משפחה, הוא בבחינת ערך מוסף שערכו לא יסולא בפז מבחינתכם בעת עריכת הסכם שלום בית לחילופין גירושין. חשוב לרדת לעומקה של המחלוקת, לתאר את המצב לאשורו ולהציג בפניכם תמונה מלאה וחד משמעית של האפשרויות העומדות לרשותכם, מבלי להותיר דבר ליד המקרה, במטרה להגיע להסכם שיהווה פתרון וימנע סכסוכים מיותרים בעתיד.

לקבלת מידע נוסף ו/או לקביעת פגישת ייעוץ, אני מזמינה אתכם לפנות עוד היום למשרדי ולשמוע על פרטי ההליך באופן המקצועי והמדוקדק ביותר.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ?
חייגו עכשיו לטלפון 03-6007272 או 054-4666566
לחצו כאן למעבר לטופס יצירת קשר