ירושות וצוואות

אין זה סוד כי אנשים רבים נרתעים מכתיבת צוואה רק משום שהם מאמינים שכתיבת הצוואה הנה בבחינת הכרה בעובדה שהמוות ממתין מעבר לפינה. פחד זה מפעיל את מנגנון ההדחקה, שאולי מטיב עמנו בטווח הקצר, אך עלול להסב לנו וליקירנו נזקים בטווח הארוך. במרבית המקרים, היעדר צוואה מבשר על פתיחתו של עימות משפטי ארוך ומייגע בין היורשים הפוטנציאליים, חילוקי דעות קשים המובילים לקרע ממשי בתוך המשפחה, עימות שתוצאותיו עלולות להיות שלילת זכויות מאנשים אשר חפץ המנוח להוריש להם את עזבונו ויתרה מכך, להוביל לתוצאה הנוגדת את רצונו האמיתי של המנוח.

002על מנת למנוע עיוות מסוג זה, חשוב מאוד לדאוג להכנת הצוואה מבעוד מועד, בהתאם להוראות הדין ובליווי עורך דין המתמחה בתחום. בדרך זו, יוכל האדם להורות על חלוקת רכושו על פי רצונו הבלעדי, תוך צמצום משמעותי ביותר של האפשרות לסכסוכים משפטיים עתידיים.

מהי צוואה?

צוואה הינה מסמך משפטי אשר באמצעותו יכול אדם להורות מה ייעשה ברכושו לאחר מותו, על פי רצונו ושיקול דעתו הבלעדי ובכך בעצם לקבוע את זהות היורשים וכיצד יחולק עזבונו. במידה ולא ערך צוואה, יחולק עזבונו של המנוח על פי הקבוע בחוק, היינו, על פי כללי הירושה המוסדרים בחוק הירושה, תשכ"ה – 1965.

מדוע כדאי להכין צוואה מראש?

הצוואה מעניקה את הביטחון והשקט נפשי הנחוץ ומונעת בעצם מצב בו קרוביו של המנוח, כפי שהם מוגדרים בחוק, יירשו אותו בניגוד לרצונו.

חשוב לזכור כי הסתייעות בעורך דין מומחה לצורך עריכת צוואה, בהתאם לדרישה הצורנית והמהותית שבחוק, נועדה לפני הכל להבטיח ולוודא שרצונכם האחרון לא יעוות, לא יסולף ואף לא יקבל על ידי בית המשפט פרשנות שאליה כלל לא התכוונתם.

אני כאן כדי לעזור לכם למלא את מבוקשכם ולהבטיח שרצונכם יכובד על ידי צוואה ברורה ומסודרת, אשר תביע את רצונכם באופן חד וברור ותבטיח שניתן יהיה לקיימה ללא כל קושי או מכשול במועד הרלוונטי.

מהם שלבי הכנת הצוואה?

עם פנייתכם לעריכת צוואה, תיערך פגישת היכרות קצרה אשר במהלכה נברר את היקף העיזבון שברצונכם להוריש, את זהות היורשים להם אתם מבקשים להוריש וחלקו של כל אחד בעיזבון.

לאחר הגדרת רצונכם וזהות היורשים, ניתן לפתוח במלאכת ניסוח הצוואה בצורה הברורה ביותר, כזו שלא תותיר מרחב לפרשנות ושתוודא באופן ברור ביותר את מבוקשכם.

לאחר שהצוואה תיערך בהתאם להוראות הקבועות בחוק ותיחתם על ידכם, תוכלו להשאירה בכספת חתומה וכן להפקיד עותק מן הצוואה אצל הרשם לענייני ירושה.

זכויותיכם כיורשים

יורשים על פי חוק או על פי צוואה

משרדנו מתמחה גם במתן ייעוץ משפטי וליווי אישי מקצועי ליורשים המבקשים לקבל את המגיע להם על פי חוק הירושה או מכוח צוואה.

אם אחד מקרוביכם, אותו אתם זכאים לרשת על פי דין, הלך לעולמו מבלי שהספיק להותיר צוואה, נדאג לטפל עבורכם בכל הכרוך בהוצאתו של צו ירושה פורמאלי, אשר יוביל לקבלת החלק בעיזבון לו אתם זכאים על פי הכללים הקבועים בחוק הירושה. במידה והנכם יורשים על פי צוואה, נדאג לטפל עבורכם בכל הכרוך בהוצאתו של צו קיום צוואה פורמאלי אשר יוביל לקבלת חלקכם בעיזבון, בהתאם להוראות המנוח אשר השאיר בצוואתו.

תקיפת תוקף צוואה / זכויות יורשים שלא נכללו בצוואה

אם נושלתם מצוואה ויש לכם חשד בדבר הנסיבות בהן היא נכתבה ו/או נחתמה, היינו, ישנו חשש לפגם בצוואה, למשל אם הנכם סבורים כי הצוואה נחתמה כתוצאה ממעשה מרמה, שלא מרצון חופשי של המנוח, או מכל סיבה אחרת המביאה לבטלות הצוואה על פי הכללים הקבועים בחוק, אהיה שם עבורכם במטרה להוכיח לבית המשפט את טענותיכם ולהביא לבטלות הצוואה כולה או חלקה, על מנת שתוכלו לזכות ברכוש אותו התכוון המנוח לצוות לכם.

דוגמא נפוצה לצוואה שאינה מייצגת את רצונו האמיתי של המנוח היא לגבי קשישים הנזקקים לטיפול סיעודי, שמים את מבטחם במטפלים שלהם ומפתחים בהם תלות ולאחר מכן מורישים להם חלק נכבד מרכושם וזאת כחלק ממניפולציה רגשית או אפילו פיזית המופעלת עליהם ולעיתים אף מעשה מרמה. במקרים מסוג זה נעשה כל שביכולתנו על מנת להוציא לפועל את רצונו האמיתי והכנה של המנוח.

מעוניינים בכתיבת צוואה? זכאים לירושה על פי דין? מעוניינים לתקוף צוואה בשל פגם אשר נפל בה? אני מזמינה אתכם לפנות למשרדי המשלב יחס אישי לצד מקצועיות.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ו/או לקבוע פגישת ייעוץ?
חייגו עכשיו לטלפון 03-6007272 או 054-4666566
לחצו כאן למעבר לטופס יצירת קשר